Choď na obsah Choď na menu
 

Zmysly

 Zrak: zrak majú králiky nasadený po stranách hlavy, čo zabezpečuje široké zorné pole. Pokusy preukázali, že králiky sú schopné rozlišovať zelenú a červenú farbu, iné farby nerozlišujú. Veľmi dobre však vidia v šeru.  

img_1285--2-.jpg

Sluch: králiky vďaka dlhým lievikovitým ušiam veľmi dobre počujú až v rozsahu 360° a môžu zaznamenať aj tie najtichšie zvuky. Barany majú kvôli zveseným ušiam sluchové schopnosti o niečo menšie.

img_128u5.jpg

Čuch: králičí ňufák obsahuje 100 miliónov čuchových buniek a jeho nozdry sú pohyblivé. Čuch je veľmi dôležitý najmä pre značkovanie revíru a pre komunikáciu viacerých králikov.

img_1h285.jpg

Hmat: ďalším veľmi dôležitým zmyslom je pre králiky aj hmat. Hmatové fúzy sú rozmiestnené a viditeľné najmä okolo papuľky a ňufáka. Práve vďaka ním sa dokáže králik orientovať.

img_z1285.jpg 

Chuť: králiky majú veľmi dobre vyvinutú chuť dokonca až niekoľko krát lepšie ako ostatné živočíchy. Dokážu rozlišovať 4 základné chute - sladkú, kyslú, horkú, slanú tak isto ako ľudia. Horká chuť im vôbec neprekáža, ale naopak na púpave si veľmi radi pochutnajú.

img_1285.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

kraliiky.estranky.sk

(Samko, 20. 2. 2017 17:42)

Zmisly